Kiirlaenud

Kiirlaenud internetist igapäevaostude eest tasumiseks

Kiirlaenud - mis laenud need on?

Kiirlaen on revolutsiooniline laen tarbimislaenude valdkonnas, sest kiirlaenu saab võtta digitaalselt – nii arvuti kaudu kui telefoni kaudu. Eestis on kiirlaen lubatud, legaalne ja tänu sellele on meil võimalus rääkida pikalt ja laialt kiirlaenust. Aitame teil teha igapäeva ostude finantseerimiseks parima otsuse, sest kiirlaen just ongi mõeldud igapäevaste kulutuste eest tasumiseks.

Ennekõige keskendume kõige soodsamatele kiirlaenudele, toome välja intressid, krediidi kulukuse määrad ja saad ise teha parima valiku. Pikalt ja laialt on infot kiirlaenu intressi, kiirlaenu krediidi kulukuse määra kiirlaenu varem tagasi maksmine ja ennetähtaegselt tagastamsie kohta. Nagu me ütlesime, kõige tähtsam jutt seoses kiirlaenudega.

Kiirlaen ostude finantseerimiseks ja igapäeva kulutuste eest tasumiseks

Mille jaoks kiirlaenu kasutada? Kiirlaen on sellest aspektist hea laen, et seda saab kasutada

 • juhuostude finantseerimiseks,
 • igapäeva kulutuste eest tasumiseks,
 • kodu ja auto renoveerimiseks,
 • ja kõigiks muudeks vajadusteks.

Kiirlaen annab vabaduse otsustada, mida soovid finantseerida ja millal soovid finantseerida.

Kiirlaen on nagu krediitkaart

Digitaalsel tehnoloogial põhinevad uue põlvkonna laenud (kaasa arvatud kiirlaenud) on mõnevõrra erinevad vanadest laenudest. Uue põlvkonna laene saad võtta internetist ja telefonist. Pärast taotlust avatakse teile krediidilimiit. See krediidilimiit ongi täpselt nagu krediitkaart.

Kiirlaenu krediidilimiit 50-5000 eurot. Ise otsustad, kas soovid kasutada kogu 5000 eurot või soovid ainult näiteks 300 või 600 eurot. Summa valid ise, aga tähtis on aru saada, et sul on lai krediidisumma, mida saad laenuna kasutada.

Uue põlvkonna laenud ja kiirlaenud on eelmise põlvkonna laenudest ka sellest aspektist erinevad, et tasusid maksad (laenu tagasi maksmine ja muu kulud) ainult siis, kui krediidilimiidilt mingit summat kasutad.

Kuidas võtta kiirlaenu?

Kiirlaenu võtmine on täielikult online, kõik käib digitaalselt internetis. Kuhugile kohapeale minema ei pea. Täpne kiirlaenu võtmine näeb välja nii:

    
 • 1. Registreeri end krediidilimiidi kasutajaks (isikutuvastus käib digitaalselt)
 •   
 • 2. Täida laenutaotlus koos soovitud krediidilimiidi summaga (kuni 5000€, kuid võib olla ka kuni 300€)
 •   
 • 3. Kasuta krediiti nii kui konto avatakse.

Nagu varasemalt öeldud, kiirlaenud on uue põlvkonna laenud. Taotlemine käib internetis. Kasutajakonto tegemine ja vastuse saamine oma krediidisummale võtab aega 15 minutit. Raha saate samal päeval kätte, see kantakse teie pangakontole (või valite ise kuhu kontole raha kanda).

Kiirlaenu võtmine võib käia ka jalutades, sest nutitelefoniga saab lihtsalt kiirlaenu võtta.

Kuidas käib kiirlaenu tagasi maksmine?

Kiirlaenu tagasi maksmine käib osamaksete kaupa. Nagu maksaks järelmaksu tagasi. Kiirlaenu puhul on levinud, et esimesed kuud on intressivabad. Sõltub kiirlaenupakkujast, aga mõne puhul on esimesed 30 päeva intressivabad, mõne puhul esimesed 3 või isegi 6 kuud.

Kiirlaenu tagasi maksmiseks saate teha otsekorralduse, mis tähendab, et laenu osamakse võetakse iga kuu teie kontolt maha. Vajadusel saate ka ise iga kuu laenu osamakse tasuda.

Kiirlaenu võttes on teil õigus tasuta saada ka maksegraafik, kui peaks olema vajadus. Selline õigus antakse teile võlaõigusseadusest.

Kellele on kiirlaenud mõeldud?

Kiirlaen on mõeldud kõigile täisealistele isikutele, kellel on regulaarne sissetulek. Noored inimesed, kes on 18, saavad kiirlaenu võtta. Vanemad inimesed, kes on 60 või 65, saavad samuti kiirlaenu võtta.

Kui alles oled üle 70, siis võib tekkida raskusi kiirlaenu saamisega. Sellisel juhul tuleks laen võtta võimalikult lühikeseks perioodiks, siis on siiski võimalus kiirlaenu saada.

Kiirlaenude eksitav nime valik

Kas kiirlaen on kiirlaen või on väikelaen kiirlaen või on kiirlaen väikelaen? Selle probleemi on põhjustanud reklaamid ja turundajad, kes on seotud laenukontoritega.

Autolaen, abielulaen, remondilaen, refinantseerimislaen, renoveerimislaen, kiirlaen, motolaen, väikelaen on nimed, mille saab panna igale laenule. Mis on aga kõigi nende laenude ühisosa on see, et nad on tagatiseta laenud ehk tarbimislaenud.

Millised laenud on kiirlaenud?

Kiirlaenud on kõik tarbimislaenud, mille saab samal päeva kätte. Praegu hakkad laenutaotlust täitama, laenuandja vaatab laenutaotluse üle, laen kantakse teie pangakontole tunni aja jooksul. Selline ongi kiirlaen.

Kiirlaen ei ole sms-laen, sest kiirlaenu ei saa sms’ga võtta. Ka väikelaen on kiirlaen, sest osad väikelaenud saab samuti kätte samal päeval. Mõned kiirlaenud kasutavad ka nime krediidikonto.

Teil on kõige lihtsam saada kiirlaenust selle järgi aru, et kiirlaen kantakse kohe teile pangakontole ja kiirlaenu intress on natukene kõrgem kui pankade tarbimislaenudel. Näitena võib öelda järgmist. SEB Panga tagatiseta laen on intressiga alates 7%, Luminori tagatiseta laen on 12% ja Swedbanki tagatiseta laen on intressiga 15%. Need soodsamad tagatiseta laenud, aga need pole kiirlaenud, sest neid laene ei saa samal päeval kätte.

Kiirlaenud on intressiga vahemikus 15-45%. Näiteks soodsamad kiirlaenud algavad intressist 14% ja on lõppevad 25% kandis. Kallimad kiirlaenud on intressiga 35-45%.

Kas laenu tagasi maksmise periood ja summad on sarnased pankade tarbimislaenul ja kiirlaenudel? Jah on. Summad on nii pankade kui kiirlaenude puhul suurusjärgus 100-10000€. Erinevusi leiab ainult laenuperioodis. Pankade minimaalne laenuperiood on tavaliselt 6 või 12 kuud, aga kiirlaenu laenuperiood on kõige väiksemal juhul vaid paar nädalat või 1 kuu.

Üks suur pluss kiirlaenu juures on võimalus laenu võtta väga lühikeseks ajaks. Pankade puhul tuleb arvestada, et laenu osamaksed tasud minimaalselt 6 kuud, tavaliselt 12 kuud või rohkem. Kiirlaenu puhul võid perioodiks valdia 6 kuud või 12 kuud, aga samas võid valida vaid 1 kuu.

Kes on süüdi, kui kiirlaenu võttes laenuvõtja võlgu jääb?

Laenuandjad süüdistavad laenuvõtjad ja laenuvõtjad süüdistavad laenuandjat. See on kahe teraga mõõk. Ühelt poolt peab laenuandja kasutama vastutustundliku laenamise põhimõtet ja veenduma, et laenuvõtja on võimeline laenu korrektselt tagasi maksma.

Vastutustundliku laenamise põhimõte hõlmab ka seda, et maksehäirega ei tohi laenu anda.

Teiselt poolt on iga laenuvõtja täisealine kodanik (vähemalt 18-aastane, mõnelaenuandja puhul isegi 21-aastane) ja peab oskama ise otsustada, kas ta on võimeline laenu korrektselt tagasi maksma ja ega laen talle üle jõu ei käi.

Kommentaare   2


Kõige soodsam kiirlaen

Kust vaadata, milline on kõige soodsam kiirlaen? 6. aprill, 2021

Soodsamad kiirlaenud on tagatiseta laenud, mille saab samal päeval kätte ja mis on oma klassis kõige odavamad. Spetsiifiliselt öeldes, on parimad kiirlaenud hinnaklassis (krediidi kulukuse määraga) 25-35% ja intressiga 15-20% kandis.

Kust ma leian parimad kiirlaenud? Teil on võimalik vaadata laene ja koos kulukusega kiirlaen lehelt. Kerige lehte alla kuni ''Soodsaim kiirlaen'' peatükini ja sealt leiate soodsaimad laenud koos hinnaga.

Kommentaare   2


Kiirlaenblog

Kiirlaenblog.ee on nagu blogi ikka, aga selle erinevusega, et räägime laenudest ja kiirlaenudest.


Populaarsemad Postitused


Märksõnad

Väikelaen Kiirlaenud Tarbimislaen ParimKiirlaen KrediidiKulukuseMäär KKM Intress 2021 Krediit Protsentarvutus HeaLaen 10% TagatisetaLaenud Laenud